4.09.2016

228. Summertime sadness in a white dress - Kazimierz Dolny


PL: Kazimierz Dolny to urokliwe miasteczko nad Wisłą położone na Lubelszczyżnie, około 1,5h drogi od Warszawy. Wiele o nim słyszałam od znajomych, którzy polecali jako opcję na weekend, ale aż do tego lata nie miałam okazji go zwiedzić.  Pewnej sierpniowej soboty razem z lubym postanowiliśmy urządzić spontaniczny wyjazd. Pogoda dopisała, aż zanadto, bo przyciągnęła tłumy turystów - ciężko było znaleźć miejsce parkingowe, stolik w restaurcacji, lub dobry kadr bez przypadkowych przechodniów. Wracam tam na pewno jesienią, Korzeniowy Dół musi wyglądać niesamowicie w żółciach i pomarańczach!

ENG: Kazimierz Dolny is a beautiful town located in eastern Poland. It takes 1,5h by car to get there from Warsaw, so I took a one-day trip with my boyfriend some August Saturday. The place was extremely crowded, as the wheather was magnificent. We got off-track into the woods shorltly after arrival. Near to Kazimierz there is a magical place called Korzeniowy Doł, where you can walk next to the tree roots. I'll surely get back here in Autumn once the leafs get orange and yellow (and there will be less tourists). 
biotechnology
Kazimierski rynek pełen turystów:
Szybko ewakułowaliśmy się w stronę góry z zamkiem i basztą. Pech chciał, że akurat tego dnia na zamku miał odbyć się koncert muzyki jazzowej i w związku z przygotowaniami był on zamknięty. Pozostał za to widok z góry:
...oraz grajek spod zamku, który sprawiał, że czułam się jakbym była w świecie rodem z Wiedźmina.
Jak najszybciej chcieliśmy się wyrwać z zatłoczonego centrum, więc wybraliśmy się na krótki trekking wokół miasta, który dostarczał takich oto widoków:

Przy drodze pełno było przydomowych stoisk z malinami, nie omieszkałam się na nie skusić - pycha!Najciekawszym punktem wycieczki okazało się niesamowite miejsce o wdzięcznej nazwie Korzeniowy Dół. Jest to wąwóz lessowy, gdzie po obu stronach trasy można podziwiać wystające korzenie drzew, albo znaleźć się przez chwilę dosłownie pod drzewem.

W drodze powrotnej z Kazimierza do Warszawy zatrzymaliśmy się w Puławach na spacer po ogrodach Pałacu Czartoryskich.   Miejsce godne polecenia, piękna architektura, w dodatku po ogrodzie chodziło sześć pawi (jednego udało mi się przyuważyć w akcji gdy wskakiwał na drzewo!).


photo - biotechnology / Kuba

12 komentarzy:

 1. ładne zdjecia, ja u siebie też mam taki wąwóz

  Zapraszam do MNIE

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepięknie Ci w tej sukience, super zdjęcia :)
  Pozdrawiam, Lumpola
  http://lumpola-style.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie luźne sukienki są naprawdę obłędne ;) pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne zdjęcia - Kazimierz jest niezwykle malowniczy. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne zdjęcia - Kazimierz jest niezwykle malowniczy. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne miejsca na wyjazd. Do tego wyglądasz fantastycznie w tej sukience :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Every post of yours is worth reading. Your writing style was perfect. Keep writing. buy bollywood lehenga online

  OdpowiedzUsuń
 8. Też mi się bardzo Kazimierz podoba.Już za nie długo sam tam pojadę z całą moją rodziną.

  OdpowiedzUsuń
 9. All of your posts are well written. Thank you. post free ads

  OdpowiedzUsuń