26.08.2011

148. Bułgaria wakacyjna

Miejsce: Duni, wybrzeże Bułgarii
Transport: samochód (3-4 dni w jedną stronę z noclegami)
Zakwaterowanie: Duni Royal Resort
Czas pobytu: 7 dni (+7 dni na dojazd)

UWAGA, DUŻO ZDJĘĆ!
Tym razem nie za bardzo będę mogła się rozpisać. Ot, takie wakacje z rodziną (łezka się w oku kręci, że pewnie ostatnie, zważywszy na zmianę mojego statusu z 'duże dziecko' na 'student, chcesz wakacji to idź do roboty!'). Dużo opalania się, wspólnych gier i zabaw, jedzenia, pływania i nic-nie-robienia.

Zaczynamy podróż od w Kaliszu, a następnie w Trenczynie na Słowacji. Przyjechaliśmy tam dość wcześnie, więc zdązyliśmy zwiedzić centrum miasta i obejrzeć fenomenalny zachód Słońca.


Kolejny nocleg odbył się w Nisz (Serbia), gdzie hotel był wprawdzie bardzo przyzwoity,

jednak okolica stanowiła bardzo zaniedbany i smutny obrazek:Po trudach podróży (4 dni do Duni, koło Sozopolu) w końcu ukazało się nam piękne wybrzeże.

W trakcie pobytu byłam w Bułgarii odwiedziłam zaledwie dwa miasta - Sozopol i Nesebar, także tym razem bez krajoznawczych szaleństw. W dodatku zapomniałam z domu ładowarki do aparatu *gapa*, więc jedyne zdjęcia jakie posiadam z tego pierwszego miasta są z telefonu komórkowego. Podsumowując, pół moich wakacji spędziłam stresując się czy czasem zaraz mi się bateria nie wyczerpie...Ale przechodząc do bardziej interesujących tematów niż moja głupota, oto parę zdjęć z Nesebar:

Nesebar to niewątpliwie urokliwe miasto, aż strach pomyśleć jak piękne było zanim zalała je masa straganów z chińską tandetą. Sozopol niewiele się różnił pod tym względem.

Na koniec parę zdjęć z hotelu, w najbliższym czasie zaś ostatni wakacyjno plażowy outfit, a potem już nic, tylko wracać do rzeczywistości i czekać za wakacje za rok...


photo: biotechnology, mum

7 komentarzy:

 1. ja tez byłam w tym roku z Bułgarii:), ale u mnie nie było tak malowniczo:)

  OdpowiedzUsuń
 2. piękne krajobrazy :)
  __________________
  jak znajdziesz chwilkę, zajrzyj, będzie mi bardzo miło :)
  www.pudrovelove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. 3. zdjecie jest niseamowite, chcialabym byc tam, ahh! :P

  OdpowiedzUsuń
 4. swietne sa wyjazdy samochodem! troche męczące, ale mozna zobaczyc duuuuzo wiecej!

  OdpowiedzUsuń
 5. fenomenalne fotki:)może się wzajemnie poobserwujemy?

  OdpowiedzUsuń